XIII edycja Zielonogórska Samorządowego Konkursu Nastolatków "Ośmiu Wspaniałych"

8 wspaniałych

8 kwietnia 2010 w Ratuszu Miejskim odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród najlepszym zielonogórskim wolontariuszom.

Laureatką "Ośmiu wspaniałych" została uczennica naszego gimnazjum - Mariam Aissaoui (III b), która z rąk wiceprezydent miasta pani Wioletty Haręźlak otrzymała honorowa odznakę, dyplom oraz nagrodę książkową.

Za działalność wolontaryjną wyróżniono również Joannę Zając, uczennicę klasy II c. Gratulujemy!

Oto krótkie charakterystyki osiągnięć nagrodzonych wolontariuszy:

Mariam Aissaoui uczennica klasy III b Gimnazjum nr 7 im. UNICEF w Zielonej Górze dała się poznać jako osoba zaangażowana społecznie już w pierwszym roku nauki. Od początku interesowała się działaniami szkoły w zakresie wolontariatu. Swą aktywność rozpoczęła od udziału w kampaniach pod patronatem UNICEF. Zachęcała swoich kolegów do niesienia pomocy rówieśnikom z Afryki, współorganizowała "Dzień afrykański", sprzedawała cegiełki podczas akcji "Na ratunek dzieciom w Kongo" oraz prowadziła debatę o prawach dziecka.

Od dwóch lat jest aktywnym członkiem szkolnego koła PCK. Uczestniczyła systematycznie w zbiórkach żywności organizowanych przez PCK i Bank Żywności.

Prowadziła zajęcia z przedszkolakami w ramach programu edukacyjnego PCK "Super Wiewiórka Przyjaciółka Oli i Kuby". Rozprowadzała ekologiczne torby na zakupy i zachęcała uczniów oraz rodziców do udziału w akcji "Siatka za siatkę - STOP malarii". W tym roku szkolnym została wybrana na przewodniczącą szkolnego koła PCK. Podczas akcji "Pola Nadziei" nawiązała kontakt z zielonogórskim hospicjum i próbuje tam swoich sił jako wolontariuszka.

8 wspaniałych

Aktywnie włącza się we wszelkie działania społeczności gimnazjalnej. Jako wiceprzewodnicząca Samorządu Uczniowskiego często bywa ich organizatorem lub koordynatorem. Pełni regularne dyżury w świetlicy szkolnej, pomagając słabszym uczniom w nauce na tzw. samopomocy koleżeńskiej. Aktywnie uczestniczy w spotkaniach warsztatowych szkolnego koła PCK dotyczących pierwszej pomocy, organizuje pokazy pierwszej pomocy podczas dni otwartych naszej placówki. Działając w szkolnym kole teatralnym, bierze udział w przedstawieniach dla społeczności szkolnej, jak i przygotowuje programy artystyczne dla pensjonariuszy Domu Kombatanta.

W tym roku szkolnym zaangażowała się w pomoc starszej koleżance z porażeniem mózgowym. Systematycznie wykonuje z nią ćwiczenia rehabilitacyjne. Mariam jest osobą bardzo pogodną i otwartą, chętną do pomocy, zawsze gotową do działania. Każde powierzone zadanie wykonuje z należytą starannością, często wychodzi z własną inicjatywą. Nigdy nie oczekuje żadnych korzyści za swoją pracę.

W pełni zasługuje na miano wyróżniającego się wolontariusza.

Joanna Zając uczennica klasy II c Gimnazjum nr 7 im. UNICEF w Zielonej Górze jest członkiem szkolnego koła PCK od szkoły podstawowej. Kontynuuje swoją działalność wolontaryjną również w naszej szkole. Jest aktywną propagatorką wiedzy z zakresu pierwszej pomocy wśród swoich rówieśników. Rokrocznie organizuje spotkania warsztatowe na ten temat. Została laureatką Okręgowej Olimpiady Ratowniczej PCK z roku 2008/2009. Reprezentuje szkołę w wielu konkursach i pokazach pierwszej pomocy, na przykład podczas dni otwartych.

Oprócz tego angażuje się w działania Samorządu Uczniowskiego pod patronatem UNICEF. Współorganizowała debatę międzyszkolną "Prawa dla wszystkich", a także szkolna kampanię "Na ratunek dzieciom z Kongo". Pełniła dyżur podczas akcji PCK "STOP - malarii", zachęcając uczniów i rodziców do zakupu siatek i pocztówek. Uczestniczyła w świątecznej zbiórce żywności PCK. Prowadziła zajęcia edukacyjne "Super Wiewiórka - Przyjaciółka Oli i Kuby".

Jej działania nie ograniczają się tylko do terenu szkoły. Od wielu lat współpracuje z Towarzystwem Integracji Społecznej oraz pomaga w prowadzeniu świetlicy socjoterapeutycznej PCK, działającej przy Gimnazjum nr 2 w Zielonej Górze.

Jest osobą przebojową, zawsze chętną do pomocy. Nigdy nie oczekuje nagrody za swoją aktywność. Potrafi zarazić swoim entuzjazmem koleżanki i kolegów.

Zasługuje na wyróżnienie i udział w konkursie na najlepszego wolontariusza.

8 wspaniałych 8 wspaniałych 8 wspaniałych