Sprawozdanie z Kiermaszu Świątecznego w Gimnazjum nr 7 im. UNICEF w Zielonej Górze

Kiermasz świątecznyDnia 3 grudnia 2009 podczas zebrań z rodzicami członkowie Samorządu Uczniowskiego oraz Szkolnego koła PCK sprzedawali przedmioty wykonane własnoręcznie przez naszych uczniów.

Wcześniej gimnazjaliści mogli skorzystać z trzech rodzajów zajęć :

1. "Świąteczny świecznik" - warsztaty prowadzone przez p. Aldonę Ładę w świetlicy szkolnej, polegały one na wykonaniu i ozdobieniu świeczników z potłuczonego szkła metodą kleju na gorąco;
  2. "Kartki świąteczne z papierowej koronki" - warsztaty prowadzone przez p. Elżbietę Nowacką w bibliotece szkolnej, których celem było ozdobienie laurek ażurowymi wzorami z kalki technicznej;
  3. "Aniołki ze słomy" - warsztaty prowadzone przez p. Beatę Czerkawską w ramach kółka rękodzieła artystycznego, uczniowie przygotowali figurki ze słomy kukurydzianej.

Swoje prace zaprezentowali również uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej ze Środowiskowego Domu Samopomocy.

Kiermasz cieszył się dużym zainteresowaniem wśród rodziców, którzy chętnie nabywali artystyczne upominki wykonane przez swoje dzieci i ich rówieśników.

Dochód z akcji został przeznaczony na potrzeby szkoły.

Organizatorzy :
p. Aldona Łada - wychowawca świetlicy
p. Elżbieta Nowacka - nauczyciel techniki i bibliotekarz.
p. Beata Czerkawska - nauczyciel techniki
p. Joanna Chmielewska - bibliotekarz
p. Magdalena Wojtyła - nauczyciel języka polskiego, opiekun Samorządu Uczniowskiego K
Kiermasz świąteczny Kiermasz świąteczny Kiermasz świąteczny