Sprawozdanie z udziału delegacji Gimnazjum nr 7 w miejskich obchodach Święta Niepodległości

11 listopada obchodziliśmy 91 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Dzień wcześniej w szkole odbyła się uroczysta akademia i konkurs pieśni patriotycznej.

Tego dnia pan Kaźmierczak w klasach, w których miał zajęcia propagował pomysł spotkania się następnego dnia na patriotycznym capstrzyku dla upamiętnienia tego ważnego święta.

Mimo, że nikt nie składał ostatecznej deklaracji zjawiło się około 20 osób z kilku klas naszej szkoły. Część z nich wzięła udział w uroczystej mszy za ojczyznę, reszta dołączyła później. Msza miała uroczysty i podniosły przebieg. Uczestniczyli w niej posłowie i senatorowie, przedstawiciele władz państwowych i samorządowych, dostojnicy kościelni i wojskowi. Mszy przewodniczył biskup zielonogórsko-gorzowski. Oprawę dopełnił chór z orkiestrą oraz kompanie honorowe wojska i policji.

Po mszy jej uczestnicy przemaszerowali przez Starówkę na plac koło Filharmonii pod obelisk Powstańców Wielkopolskich. Tam odbyły się oficjalne uroczystości.

Przyznać musimy, że niezbyt uważnie słuchaliśmy przemówień polityków, gdyż bardziej zainteresował nas pokaz sprzętu wojskowego, policyjnego i strażackiego. Najszczęśliwszy był pan Kaźmierczak, który nie omieszkał zajrzeć i wejść do każdego z prezentowanych pojazdów. Wdrapał się nawet na szczyt transportera opancerzonego Rosomak.

Wszyscy, którzy postanowili tego dnia nie siedzieć w domu, lecz spotkać się z kolegami, spełnili swój patriotyczny obowiązek, a przy okazji miło i sympatycznie spędzili dwie godziny tego świątecznego poranka. Był to kolejny udział naszej młodzieży w uroczystościach patriotycznych, wcześniej liczna delegacja naszej szkoły wzięła udział w obchodach 70 rocznicy agresji radzieckiej na Polskę. Jak skomentował to pan Kaźmierczak duch patriotyzmu w młodzieży nie ginie.

Delegacja uczniów Gimnazjum nr 7

Obchody Święta Niepodległości Obchody Święta Niepodległości Obchody Święta Niepodległości