Konkurs wiedzy o Powstaniu Warszawskim

Dnia 12 października 2009 odbył się w naszym gimnazjum konkurs wiedzy o Powstaniu Warszawskim z okazji 65 rocznicy jego zakończenia. Został on zorganizowany przez nauczyciela historii Tomasza Kaźmierczaka. Oprawę plastyczną imprezy przygotowali uczniowie klas trzecich.

W konkursie wzięły udział reprezentacje klas drugich i trzecich. Zadania, z którymi zmagali się zawodnicy były bardzo różnorodne. Na początku otrzymali po jednym pytaniu, na które udzielali odpowiedzi pisemnie. Już na tym etapie można było stwierdzić, że rywalizacja będzie ostra, ponieważ uczestnicy są świetnymi znawcami tematu.

W kolejnych zadaniach wykorzystano sceny z filmu A. Wajdy "Kanał". Następnie drużyny odpowiadały ustnie na wylo-sowane pytania. Z tym zadaniem zawodnicy też dobrze sobie poradzili, chociaż pytania były mocno zróżnicowane pod względem trudności.

Po zaciętej walce i podliczeniu punktów wyłoniono zwycięzców.

Pierwsze miejsce zajęła klasa III e w składzie: Sebastian Perek, Patryk Raszkiewicz oraz Patrycja Ślęczka. Na drugim miejscu uplasowała się drużyna z klasy 3 b reprezentowana przez Mariam Aisssaoui, Natalię Skrzyczewską oraz Patrycję Kowalską. Trzecia lokata przypadła w udziale reprezentacji z klasy III c w składzie: Karolina Niemczynowska, Olga Stefańska oraz Kasia Bzowa.

Katarzyna Bzowa kl. IIIc
konkurs historyczny konkurs historyczny konkurs historyczny