Nasi nagrodzeni

7 czerwca 2010 r. w Gimnazjum nr 1 w Zielonej Górze miała miejsce bardzo miła dla nas uroczystość - rozstrzygnięcie międzyszkolnego konkursu literackiego z cyklu ,,Zmierz się z wieszczem". Było to podsumowanie obchodów 200. rocznicy urodzin Juliusza Słowackiego.

Imprezę poprzedził zaprezentowany z dużym zaangażowaniem przez uczniów G-1 montaż słowno-muzyczny poświęcony wieszczowi. Wielkie zainteresowanie zgromadzonych wzbudziły towarzyszące montażowi filmy, nakręcone przez gospodarzy uroczystości, będące bardzo pomysłowo przedstawionymi impresjami na temat Słowackiego.

Z satysfakcją informujemy, że w kategorii ,,dramat w jednym akcie" nagrodzono dwie prace, obie uczennic nasze szkoły, Kasi Bzowej i Olgi Stefańskiej z IIIc pod tytułem ,,Co by było, gdyby Balladyna nie zabiła Aliny".

Natomiast w kategorii ,,listy do matki" nagrodzono również dwie prace, Kamili Majki z IIb i Moniki Langner z IIIc.

Dodatkowo, w tej samej kategorii, wyróżnienie zdobył Igor Szypiłko z kl. IIf.

Opiekunami zwycięzców konkursu literackiego są polonistki, p. Magdalena Wojtyła i p. Halina Spirydowicz.

Serdecznie gratulujemy nagrodzonym i opiekunom!

Poniżej zdjęcia z uroczystości.
konkurs literacki ,,Zmierz się z wieszczem konkurs literacki ,,Zmierz się z wieszczem konkurs literacki ,,Zmierz się z wieszczem
Nagrody od organizatorek, p. Magdaleny Blicharczyk i p. Joanny Kaźmierczak odbierają Kasia Bzowa i Olga Stefańska. Monika Langner
Nasz ,,stolik". Wyróżniony w konkursie Igor Szypiłko z polonistką, p. Haliną Spirydowicz. Nagrodzeni i wyróżnieni w konkursie ,,Zmierz się ze Słowackim" z gimnazjów nr 1, 6, 7 i 9.
  konkurs literacki ,,Zmierz się z wieszczem
  Wspólne zdjęcie uczniów, opiekunów i organizatorów.