Uczciliśmy pamięć ofiar tragedii

14 kwietnia 2010 r. odbył się uroczysty apel poświęcony tragedii, która wydarzyła się 10 kwietnia pod Smoleńskiem.

Na początku wspólnie odśpiewaliśmy hymn narodowy, po czym przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego krótko przypomnieli nam okoliczności katastrofy lotniczej.

Następnie prowadzący odczytali listę osób znajdujących się wówczas na pokładzie prezydenckiego samolotu. Uczciliśmy ich pamięć minutą ciszy.

Zostaliśmy również zapoznani z fragmentami przemówienia, które Prezydent Polski - Lech Kaczyński miał wygłosić podczas obchodów 70 rocznicy mordu w Katyniu.

Znaczenie i tragizm tego, co się wydarzyło, podkreśliły wiersze, W. Szymborskiej, ks. J. Twardowskiego, Z. Herberta, J. Tuwima, deklamowane przez naszych rówieśników.

Na zakończenie ks. G. Słapek odczytał fragment "Biblii" oraz poprowadził modlitwę.

Po apelu złożyliśmy wiązanki kwiatów i zapaliliśmy znicze pod tablicą upamiętniającą ofiary katastrofy. Były to bardzo wzruszające chwile. 16 kwietnia w kościele pw. Ducha Świętego odbyła się Msza Święta za Ojczyznę. Wzięła w niej udział cała społeczność naszego gimnazjum. Zaduma, żal i smutek to uczucia, które towarzyszyły wszystkim podczas żałoby narodowej. Chyba nikt nie spodziewał się, że będzie uczestniczył w takiej lekcji historii.

Zrozumieliśmy, iż ludzi powinno się doceniać za życia, a nie dopiero po ich śmierci.

Uczennice klasy 3c
apel poświęcony tragedii pod Smoleńskiem apel poświęcony tragedii pod Smoleńskiem apel poświęcony tragedii pod Smoleńskiem
apel poświęcony tragedii pod Smoleńskiem apel poświęcony tragedii pod Smoleńskiem apel poświęcony tragedii pod Smoleńskiem