Wiosenny wieczór z poezją i muzyką

Wiosna to piękna pora roku. Wiosną wszystko znowu budzi się do życia... Wiosna jest inspiracją. Swoim urokiem zachwyca i fascynuje. Porusza uczucia...Działa na naszą wyobraźnię, zmusza do tworzenia. Pod jej wpływem powstają wiersze i piosenki...

31 maja 2010r. w Gimnazjum nr 7 im. Unicef w Zielonej Górze odbyło się kolejne poetycko-muzyczne spotkanie niespokojnych, poszukujących dusz.

Gospodarzami IX "Wieczoru z Muzami" byli przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego: Aleksandra Trojan z kl. III b, Józefina Kłusek z kl. II d oraz Filip Kamecki z kl. II f.

Swoje różnorodne umiejętności i pasje zaprezentowali: Mariam Aissaoui z kl. III b (wiersz), Kinga Bundz z kl. II c (piosenka), Agata Gattner z kl. II c (flet, wywiedzione ze słowa), Kamila Majka z kl. II b (wiersz), Klaudia Woźniak z kl. III c (wiersz), Marianna Wcisło z kl. II b (wiersz), Patrycja Barańczak z kl. I f (piosenka), Adrianna Zieniewicz z kl. I b (piosenka), Joanna Kukla z kl. III b (wiersz), Barbara Jasińska z kl. II b (wiersz), Cornelia Matkowska z kl. I c (wiersz), Emilia Perwińska z kl. II c (piosenka), Józefina Kłusek z kl. II d (scenka kabaretowa), Piotr Zegzuła z kl. II d (scenka kabaretowa, gitara), Nina Stefańska z kl. II c (wiersz), Karolina Stankiewicz z kl. III c (wiersz), Ada Domaradzka z kl. I c (piosenka), Agata Małycha z kl. II b (wywiedzione ze słowa), Paulina Tarwacka z kl. II c (keyboard), Pamela Marciniak z kl. I c (piosenka), Alan Nogajczyk z kl. III f (wiersz, gitara), Marta Zajkowska z kl. II c (wiersz), Olimpia Koralik z kl. II c (wiersz), Joanna Głowacka z kl. I c (piosenka), Kamila Dachowicz z kl. I d (piosenka), zespół muzyczny z kl. III a.

Warto podkreślić, że wielu z wymienionych gimnazjalistów odniosło już znaczące sukcesy w różnych dziedzinach artystycznych.

Publiczność jak zwykle dopisała, wszystkie miejsca na widowni były zajęte. Występy oglądali: rodzice, dziadkowie, dyrekcja szkoły, nauczyciele, absolwenci gimnazjum i nasi rówieśnicy z Niemiec wraz z opiekunami.

Zaproszeni goście podziwiali także nową aranżację świetlicy, która po raz kolejny zamieniła się w szkolną galerię. Dekoracje - ramy z kolorowymi motylami oraz oryginalne wazoniki zostały wykonane własnoręcznie przez uczniów podczas warsztatów plastycznych.

Zapytane przez nas osoby zgodnie stwierdziły, że był to bardzo miły, udany wieczór. Pokaz talentów odbył się dzięki zaangażowaniu Samorządu Uczniowskiego, młodych artystów oraz nauczycieli: p. Magdaleny Wojtyły, p. Aldony Łady, p. Elżbiety Nowackiej, p. Zbigniewa Perwińskiego i p. Marcina Czajki.

Z niecierpliwością czekamy na następne prezentacje, ale to dopiero w przyszłym roku szkolnym.

Uczniowie klasy II f