Nasza klasa w obiektywie

23 listopada 2009 r. o godz. 17.00 w świetlicy nastąpiło uroczyste rozstrzygnięcie szkolnego etapu Jesiennego Konkursu "Nasza klasa w obiektywie", którego organizatorem jest Fundacja "Trzeźwy Umysł". Patronat nad przedsięwzięciem objęło Biuro Pełnomocnika ds. Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Zielonej Górze.

Cele ogólnopolskiego konkursu są następujące:

• promowanie profilaktyki alkoholowej,
  • integracja klasy,
  • rozwijanie cech dojrzałej osobowości pozwalającej na otwartość w stosunku do innych ludzi,
  • rozwijanie umiejętności współdziałania w zespole klasowym,
  • kształtowanie umiejętności zagospodarowania czasu wolnego.

Zadanie polegało na wykonaniu serii zdjęć przedstawiających ciekawą historię klasową z jesienią w tle. Klasa mogła przygotować jedną fotohistorię, składającą się maksymalnie z 10 zdjęć.

Do konkursu przystąpiło dziesięć zespołów.

Jury w składzie:

• Alicja Kniaź - pedagog szkolny,
  • Aldona Łada - wychowawca świetlicy,
  • Ewa Szafranowska - nauczyciel informatyki i plastyki,
  • Magdalena Wojtyła - nauczyciel języka polskiego i opiekun Samorządu Uczniowskiego,
  • Marcin Czajka - nauczyciel wychowania fizycznego i opiekun Samorządu Uczniowskiego, postanowiło nagrodzić 3 fotoreportaże.

Trzecie miejsce zajęła klasa I f. Drugą nagrodę odebrała klasa I c. Najciekawszą fotohistorię natomiast przygotowali gimnazjaliści z klasy II c.

Pozostałe zespoły otrzymały wyróżnienia, bo wykazały się pomysłowością, dużym zaangażowaniem, a także umiejętnością współdziałania w grupie.

Klasy, które wzięły udział w przedsięwzięciu, otrzymały na pamiątkę dyplomy oraz zrobione przez siebie zdjęcia.

Ponadto wszystkie prace wezmą udział w ogólnopolskim konkursie w ramach kampanii "Zachowaj Trzeźwy Umysł". Na zwycięzców kolejnego etapu czekają ciekawe nagrody - wyjazd na Zieloną Szkołę lub udział w warsztatach dziennikarskich.

Życzymy powodzenia!
Nasza klasa w obiektywie Nasza klasa w obiektywie Nasza klasa w obiektywie