Wokół znaków zodiaku

Znak zodiaku na niebie i we mnie.
Myśli moich i losu opiekun.
Znak zodiaku, znak wiedzy tajemnej.
Wszystkich mocy uśpionych w człowieku.
Pod gwiazdami magiczne życzenia.
Wiem i nie wiem, co jeszcze mnie czeka.
W dniu urodzin spełnione marzenia?
Przeznaczenie.
Być - nie być człowieka.

Wokół znaków zodiaku

5 października 2009 r. uczniowie klas pierwszych zostali oficjalnie przyjęci do grona społeczności uczniowskiej Gimnazjum nr 7 im. Unicef w Zielonej Górze.

Uroczystość miała wyjątkowy charakter. Po raz pierwszy motywem przewodnim były znaki zodiaku.

Na początku, wychodząc naprzeciw potrzebom młodszych kolegów, Samorząd Uczniowski uchylił rąbka tajemnicy i zdradził sposoby na pedagogów. Pierwszoklasiści z uwagą wysłuchali funkcjonującego wśród starszych gimnazjalistów horoskopu.

Następnie wraz z wychowawcami wzięli udział w Lidze Klas Pierwszych. Musieli udowodnić, iż są zespołami ludzi wspierających się wzajemnie oraz potrafiących się cieszyć ze wspólnych sukcesów.

Każda klasa opowiedziała humorystyczną historyjkę o sobie, nawiązującą do znaków zodiaku i charakterystycznych dla nich cech. Wszystkie wykazały się inwencją twórczą.

Między prezentacjami odbywały się konkurencje sportowe, np. rzuty woreczkiem do celu (uczniowie spod znaku strzelca), chodzenie rakiem z obciążeniem (uczniowie spod znaku raka), serso (uczniowie spod znaku koziorożca i 10 wybranych przez nich zawodników), przemieszczanie ryby wyciętej z papieru pod wpływem podmuchu robionego plastikowym talerzem (uczniowie spod znaku ryby). Zadania wymagały sporej sprawności fizycznej.

W ostatniej konkurencji wychowawcy z uczniami spod znaku wagi zmierzyli się w quizie sprawdzającym wiedzę o szkole, nauczycielach oraz klasie. Musieli zgodnie odpowiedzieć na zadane pytania. Jak się okazało, nie było to takie proste.

Jury oceniło również przygotowane wcześniej mapy zodiakalne klas, hasła i okrzyki dopingujące, a także zachowanie poszczególnych zespołów podczas zawodów. W przerwach towarzyszyły nam piosenki o dobrych konstelacjach w wykonaniu Kingi Bundz, Emilii Perwińskiej i Joanny Kocąki.

Wszyscy obecni zdali swój pierwszy egzamin gimnazjalny, jednak najlepsze okazały się dwie klasy, p. Marii Święcickiej oraz p. Wiesława. Kaźmierczaka.

Po ogłoszeniu wyników i nagrodzeniu zwycięzców nastąpiła właściwa część uroczystości, czyli ceremoniał pasowania na gimnazjalistę.

Na środek wystąpili odświętnie ubrani przewodniczący klas, którzy złożyli uroczystą przysięgę. Oto jej treść:
My, uczniowie gimnazjum nr 7, przyrzekamy:

• sumiennie wypełniać obowiązki ucznia,
  • zdobywać wiedzę, doskonaląc własną osobowość,
  • być odpowiedzialnymi za swoje słowa i sądy oraz pamiętać, że ich potwierdzeniem mogą być tylko czyny,
  • nie splamić honoru szkoły.

Pierwszoklasiści otrzymali na pamiątkę od pani dyrektor birety i dyplomy.

Tradycyjnie ślubowali nie tylko uczniowie, ale także wychowawcy klas. Świadomi zadań wynikających z pełnionej funkcji obiecywali, że będą wspierać swoich podopiecznych w trudnych chwilach, czuwać nad ich rozwojem, starając się, aby wszystkie wysiłki zakończyły się sukcesem.

Na koniec przedstawicielki SU, Aleksandra Trojan i Klaudia Woźniak, życzyły wszystkim wielu sukcesów, satysfakcji ze wspólnej pracy, wzajemnej życzliwości i serdeczności oraz zrozumienia.

Alicja Gratkowska kl.II c

Historyjki klas pierwszych