Sprawozdanie z akcji "Zostań Świętym Mikołajem i zrób prezent rodakom z Ukrainy!"

Cele :

• propagowanie idei wolontariatu,
  • uwrażliwienie młodzieży na potrzeby innych ludzi,
  • rozwijanie chęci niesienia pomocy potrzebującym oraz dzielenia się z innymi.

Państwo Monika i Andrzej Michalakowie, reprezentujący Ruch Apostolatu Emigracyjnego w Zielonej Górze, zwrócili się do nas z prośbą o przygotowanie paczek świątecznych dla polskich rodzin mieszkających na Ukrainie.

Postanowiliśmy, że każdy uczeń w klasie przyniesie jeden produkt, który znajdował się na liście najpotrzebniejszych rzeczy, dołączonej do apelu o pomoc. Gimnazjaliści mogli też wykazać się własną inicjatywą i dodać od siebie dowolny artykuł spożywczy. Gotowe paczki należało dostarczyć 7 grudnia 2009 r. do świetlicy szkolnej. W przedsięwzięciu wzięły udział następujące klasy :

• 1 a, 1 c, 1 d , 1 e,
  • 2 c, 2 d, 2 f
  • 3 a, 3 b, 3 c, 3 d , 3 f, 3 g

Akcja pomocy rodakom z Ukrainy odbyła się w naszym gimnazjum w ramach Tygodnia Wolontariatu. Wszystkim świętym Mikołajom serdecznie dziękujemy za zaangażowanie.

Koordynatorzy akcji :
Samorząd Uczniowski
Zostań Świętym Mikołajem i zrób prezent rodakom z Ukrainy! Zostań Świętym Mikołajem i zrób prezent rodakom z Ukrainy! Zostań Świętym Mikołajem i zrób prezent rodakom z Ukrainy!