Sprawozdanie z akcji "Psu na budę"

Psu na budę

1 oraz 8 grudnia 2009 o godz. 13.30 w świetlicy szkolnej odbyły się warsztaty, które poprowadziła pani Lidia Aleksandrowicz z organizacji pożytku publicznego "INICJATYWA DLA ZWIERZĄT". Podczas spotkań uczniowie mogli dowiedzieć się na czym polega wolontariat w schronisku dla zwierząt oraz wykonywali budki dla kotów.

Każdy, kto przyszedł na spotkanie przyniósł ze sobą średniej wielkości karton. Pozostałe materiały, niezbędne do sporządzenia budek zostały dostarczone przez p. Aleksandrowicz i były dostępne na zajęciach.

W akcji wzięło udział 24 wolontariuszy (20 uczniów i 4 nauczycieli), którzy przygotowali 14 domków dla bezdomnych kociaków.

Jednocześnie przez cały tydzień podczas przerw uczniowie zbierali karmę oraz inne artykuły dla zwierząt, które przekażemy schronisku w Zielonej Górze. Akcja odbyła się w ramach Tygodnia Wolontariatu.

Wszystkim ofiarodawcom oraz uczestnikom warsztatów serdecznie dziękujemy.

Koordynatorzy akcji:
Szkolne Koło PCK