WIECZÓR MŁODYCH POETÓW

wieczór poetówW czwartek, 19 listopada 2009 r., o godz. 18.00 w sali Hydro(za)gadka Zielonogórskiego Ośrodka Kultury odbyło się spotkanie młodych poetów, zorganizowane w ramach Jesiennych Spotkań Kulturalnych Młodzieży.

Rozpoczęło się ono od prezentacji tekstów, które zostały opublikowane w najnowszym zok-owskim tomiku pt. "Brązowe drzwi". Znalazły się w nim utwory Karoliny Stankiewicz, Marii Gowin, Moniki Zalas - laureatek konkursów poetyckich w roku szkolnym 2008/2009.

Następnie premierowe wiersze recytowali uczestnicy Turnieju Jednego Wiersza. Naszą szkołę reprezentowało sześć uczennic: Nina Stefańska, Ewelina Czaplińska, Klaudia Woźniak, Barbara Jasińska i Karolina Stankiewicz, których teksty rada artystyczna zakwalifikowała do finału.

Wśród autorów wyróżnionych przez jury znalazła się Barbara Jasińska. Wszystkie uczestniczki otrzymały na pamiątkę notesy, w których będą mogły pisać swoje kolejne wiersze.

Gratulujemy odwagi i życzymy szkolnym poetkom powodzenia w następnych konkursach!

Basia Jasińska Ewelina Czaplińska Karolina Stankiewicz Kamila Majka Nina Stefańska Klaudia Woźniak
Basia Jasińska
Ewelina Czaplińska