Sprawozdanie z realizacji zajęć programu edukacyjnego "Super Wiewiórka - Przyjaciółka Oli i Kuby"

Super Wiewiórka - Przyjaciółka Oli i KubyMotto :
"Wielu małych ludzi, w wielu małych miejscowościach, robiąc wiele małych rzeczy potrafi odmienić oblicze świata"

W I semestrze roku szkolnego 2009 / 2010 uczniowie Gimnazjum nr 7 im. UNICEF prowadzili zajęcia w Niepublicznym Przedszkolu "Jacek i Agatka" przy ul. Zachodniej w Zielonej Górze. Od listopada 2009 do stycznia 2010 udało się zrealizować 17 tematów.

Celem programu jest wykształcenie u przedszkolaków nawyków dbałości o bezpieczeństwo, higienę, tolerancję i pomoc potrzebującym.

Zajęcia dotyczyły głównie pierwszej pomocy, znajomości numerów alarmowych, bezpieczeństwa podczas nauki, zabawy i odpoczynku, podstawowych zasad higieny oraz poprawnego zachowania się wobec potrzebujących pomocy, a także wobec osób o innym kolorze skóry lub pochodzących z innego kraju.

Do realizacji programu zgłosiło się 38 uczniów, którzy w grupach 2 lub 3 osobowych przygotowywali i prowadzili zajęcia z wybranego tematu.

Na zamieszczonych zdjęciach przykładowe zajęcia prowadzone w grupie 5 - latków przez uczennice klasy 3 F Klaudię Wilkowską, Ewę Wachik i Aleksandrę Maciejewską na temat higieny jamy ustnej pt. " Ola myje zęby".

Super Wiewiórka - Przyjaciółka Oli i Kuby Super Wiewiórka - Przyjaciółka Oli i Kuby Super Wiewiórka - Przyjaciółka Oli i Kuby