Stwórzmy razem POLA NADZIEI!

Pola nadziei1 października 2009 Gimnazjum nr 7 im. UNICEF w Zielonej Górze włączyło się do akcji pod nazwą "POLA NADZIEI", której patronuje zielonogórskie Hospicjum im. Lady Ryder of Warsaw. Poległa ona na sprzedaży cebulek żonkili. Nasze działania na terenie szkoły rozpoczęliśmy od rozpropagowania przedsięwzięcia wśród rodziców. Podczas zebrań udało nam się sprzedać 386 cebulek.

Następnie uczniowie poszczególnych klas zebrali fundusze na wykupienie kolejnych 214. W sumie przekażemy hospicjum 600 zł. Zgromadzone w ten sposób środki posłużą do stworzenia sali rehabilitacyjnej dla kobiet.

Uczestniczyliśmy również w oficjalnym otwarciu akcji, które odbyło się 3 października 2009 pod zielonogórską Palmiarnią. Tam zasadziliśmy część cebulek zakupionych przez uczniów i rodziców. Resztę pragniemy posadzić przed naszym gimnazjum, tworząc z nich SIÓDEMKĘ - symbol szkoły.

Dzięki akcji nawiązaliśmy kontakt z osobami pracującymi w tej placówce i chcemy, aby szkolni wolontariusze pomagali oraz umilali czas przebywającym tam pensjonariuszom. Liczymy na to, że uda nam się obudzić w nich nadzieję na lepsze jutro.

Joanna Zając, Paulina Tarwacka (II C)
Pola nadziei Pola nadziei Pola nadziei