Młodzież ukraińska w Gimnazjum nr 7 im. UNICEF

W dniach 23 - 28.10.2007r. młodzież Gimnazjum nr 7 i. UNICEF w Zielonej Górze gościła uczniów z III Gimnazjum Klasycznego pod patronatem Uniwersytetu i. I. Franko ze Lwowa.

Podczas pobytu uczniowie uczestniczyli w lekcjach j. angielskiego, niemieckiego, informatyki i wych. fizycznego. Poznawali piękno Ziemi Lubuskiej w czasie wycieczek do Drzonowa (zwiedzanie Muzeum Wojskowego); Łagowa (zamek i wieża widokowa) oraz Międzyrzeckiego Rejonu Umocnień i Nietoperza. W trakcie pobytu w Muzeum Etnograficznym w Ochli zapoznali się z obróbką lnu, aktywnie uczestnicząc w warsztatach "Od ziarenka do płócienka", które zakończyło się wspólnym ogniskiem. Uczniowie brali również udział w wielu imprezach kulturalno - rozrywkowych oraz zajęciach sportowych w szkolnej sali gimnastycznej i na kręgielni. Aby zintegrować młodzież obu krajów, przełamać bariery językowe i stereotypy, a przede wszystkim poznać rówieśników, u których mieli zamieszkać zorganizowano wspólną dyskotekę.

Kilkudniowy pobyt młodzieży z Ukrainy pozwolił uczniom obu szkół na poznanie naszego państwa przede wszystkim na nawiązania przyjaźni, która będzie kontynuowana przez następne lata.

Najtrudniejszym momentem była chwila rozstania. Łzy lały się niczym strugi deszczu. Wszystkich pocieszał fakt, że już niedługo my odwiedzimy naszych gości. Do zobaczenia w maju.

Goście z Ukrainy Goście z Ukrainy
Goście z Ukrainy Goście z Ukrainy
Goście z Ukrainy Goście z Ukrainy
Goście z Ukrainy Goście z Ukrainy
Goście z Ukrainy  

V Liceum Ogólnokształcące
im. Krzysztofa Kieślowskiego
w Zielonej Górze

ul. Zachodnia 63
65-552 Zielona Góra
tel. 68 470 70 10

KLASY GIMNAZJALNE

logoG7

Ostatnia aktualizacja:
6.06.2018 r.

Jesteś tutaj: Start Projekty edukacyjne Szkoła równych szans Młodzież ukraińska w Gimnazjum nr 7 im. UNICEF