„Jesteśmy zdolni do wszelkich rzeczy,
jeżeli nie pozwolimy, by pokonał nas
lęk przed własną słabością”

Jan Paweł II

TOTUS TUUS 2012

20 października br. w parafii pw. Ducha Świętego w Zielonej Górze odbył się XI Konkurs Recytatorski Poezji i Prozy bł. Jana Pawła II pod patronatem ks. bpa dr. Stefana Regmunta, ordynariusza Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej.

To wyjątkowe, artystyczno-religijne spotkanie rozpoczęli przedstawiciele Regionalnego Centrum Animacji Kultury w Zielonej Górze. Następnie wszyscy uczestnicy uczcili pamięć Jana Pawła II, zapalając pod jego pomnikiem znicze i składając kwiaty. Nie zabrakło również „Barki”, ulubionej pieśni papieża. Po części oficjalnej przyszedł czas na przesłuchania.

Z poezją lub prozą Karola Wojtyły zmierzyło się 25 gimnazjalistów. Naszą szkołę reprezentowały: Hanna Maruchniak (1b), Julia Prostak (1b) oraz Katarzyna Rymaszewska (3b).

Młodych recytatorów oceniała rada artystyczna: Kamila Winkler, Paulina Solska, ks. Witold Lesner, kierując się takimi kryteriami, jak:

  • dobór materiału (dostosowanie tekstu do wieku i możliwości),
  • interpretacja tekstu,
  • kultura słowa,
  • ogólny wyraz artystyczny.

W gronie laureatów konkursu znalazły się uczennice „Siódemki”, które zaprezentowały się znakomicie - Hanna Maruchniak („To Przyjaciel”) i Katarzyna Rymaszewska („Przed sklepem jubilera” - fragment). Wszyscy recytatorzy otrzymali od organizatorów pamiątkowe dyplomy, natomiast laureaci i wyróżnieni książki o tematyce religijnej.

Nagrodzonym, a także ich opiekunkom - pani Magdalenie Wojtyle, pani Teresie Kotowicz oraz pani Annie Kwiatkowskiej, serdecznie gratulujemy i czekamy na kolejne sukcesy w zbliżających się konkursach recytatorskich.

01 02
03 04
05 06 07
08 10
12 09
14 13

V Liceum Ogólnokształcące
im. Krzysztofa Kieślowskiego
w Zielonej Górze

ul. Zachodnia 63
65-552 Zielona Góra
tel. 68 470 70 10

KLASY GIMNAZJALNE

logoG7

Ostatnia aktualizacja:
6.06.2018 r.

Jesteś tutaj: Start Szkolne graffiti Archiwum Archiwum 2012/2013 TOTUS TUUS 2012