Nasze gimnazjum włącza się do akcji „Zielona Góra kocha recykling"

01

W ostatnim roku w Polsce wprowadzono na rynek ok. 400 mln sztuk baterii - czyli ok. 10 tys ton. Zużyte baterie z uwagi na swój skład chemiczny, m.in. zawartość metali ciężkich typu: ołów czy rtęć, są odpadami niebezpiecznymi. Powinny być one zatem segregowane i utylizowane w specjalnych instalacjach. Zgodnie z prawem krajowym i Unii Europejskiej Polska ma obowiązek zebrać selektywnie w 2013 roku 30% baterii z rynku (ok. 3.400 ton)!

Doskonałą okazją do zbiórki baterii jest akcja „Kocham recykling" organizowana w WALENTYNKI -Dzień Zakochanych - 14 lutego w 40 polskich miastach, w tym w Zielonej Górze.

Pomysłodawca przedsięwzięcia, Dominik Dobrowolski - znany ekolog i podróżnik, zaprasza do udziału, obiecując, że każdy, kto przyniesie zużyte baterie, dostanie w podziękowaniu lizaki w kształcie serce. To oczywiście tylko symbol, jednak pokazujący, że nasza troska o środowisko może oraz powinna składać się z takich drobnych, ale bardzo ważnych, codziennych nawyków jak choćby segregowanie baterii i niewyrzucanie ich do śmieci.

Koordynowaniem akcji w Zielonej Górze już po raz drugi zajmuje się Fundacja „Potrafię-Pomagam!”,
a partnerem przedsięwzięcia na terenie naszego miasta jest Europejska Platforma Recyklingu – firma organizująca w Polsce zbiórkę i recykling zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego oraz baterii.

Szczegóły: www.cycling-recycling.eu, www.facebook.com/events/427930197278024/
Kontakt: Funadcja „Potarfię- Poamgam!”, 604 122 920, fundacja@potrafiepomagam.pl;
Joanna Zając: 698 062 839, asiaagnieszka1@gmail.com

Zachęcamy uczniów, rodziców, kadrę pedagogiczną i pozostałych pracowników szkoły
do przynoszenia zużytych baterii w dniach od 4 do 14 lutego 2013 r.
Odpowiednio oznaczony karton będzie wystawiony na łączniku.
Idea akcji jest prosta. Z okazji WALENTYNEK zróbmy wspólnie coś dobrego dla Ziemi.
Warto ją przecież także kochać.

Zarząd Samorządu Uczniowskiego
Gimnazjum nr 7 im. Unicef w Zielonej Górze

02
03
0405

V Liceum Ogólnokształcące
im. Krzysztofa Kieślowskiego
w Zielonej Górze

ul. Zachodnia 63
65-552 Zielona Góra
tel. 68 470 70 10

KLASY GIMNAZJALNE

logoG7

Ostatnia aktualizacja:
6.06.2018 r.

Jesteś tutaj: Start Szkolne graffiti Archiwum Archiwum 2012/2013 Nasze gimnazjum włącza się do akcji „Zielona Góra kocha recykling"