Jeśli jeszcze nie wiesz, dlaczego warto uczyć się języka niemieckiego!

W miniony piątek pożegnaliśmy z łezką w oku naszych kolegów i koleżanki z Niemiec, których gościliśmy w  dniach 15 – 19.05.2017 r. Może trudno uwierzyć niektórym, ale wystarczy naprawdę pięć dni, aby się bardzo polubić i  zaprzyjaźnić. Wspólnie spędzony czas pokazał, że niepokój towarzyszący przed spotkaniem, był zupełnie niepotrzebny. I choć nas wiele dzieli, to bez wątpienia więcej łączy. Za nami cudowny tydzień bycia ze sobą. Co robiliśmy i gdzie byliśmy? Mieliśmy okazję zwiedzić Międzyrzecki Rejon Umocnień, Łagów Lubuski oraz Poznań, w którym chciałoby się zawsze zostać dłużej. Udział w zajęciach lekcyjnych i kursie pierwszej pomocy był równie dobrze wykorzystanym czasem. Na koniec trochę relaksu – sportowe popołudnie i relaks w zielonogórskim Aquaparku.

Czy można coś dodać? Tak, nasi gimnazjaliści spisali się na medal. Byli odpowiedzialni, zdyscyplinowani i doskonale radzili sobie językowo.

W imieniu grupy niemieckiej przekazujemy całej społeczności naszego gimnazjum serdeczne podziękowania za gościnę i różnorodność atrakcji.

Dziękujemy również rodzicom uczniów, którzy zaangażowali się w przebieg wymiany i zrobili wszystko, aby niemieccy uczniowie czuli się u nas dobrze.

Wymiana była współfinansowana przez Stowarzyszenie Gmin Euroregion Nysa-Sprewa-Bóbr, Urząd Miasta Zielona Góra oraz Radę Rodziców. DZIĘKUJEMY!

wymiana 2017

65-552 Zielona Góra,

15.10.2017 r.

Jesteś tutaj: Start Szkolne graffiti To już było... graffiti Archiwum 2016/2017 Jeśli jeszcze nie wiesz, dlaczego warto uczyć się języka niemieckiego!