Szkoło, pomóż i Ty

logo

W bieżącym roku szkolnym po raz kolejny zaangażowaliśmy się w akcję dobroczynną Fundacji na Rzecz Osób Niewidomych i Niepełnosprawnych „Pomóż i Ty” z Gdyni. 7 września 2017 r. podczas pierwszych zebrań z rodzicami wolontariusze sprzedawali cegiełki charytatywne – pomoce naukowe. Dzięki państwu udało się nam zebrać 104 zł 38 gr.

Tym razem dochód zostanie przeznaczony na pomoc 17-letniej Oliwii Kielusiak, która pomimo przepukliny oponowo – rdzeniowej i niedowładu kończyn dolnych jest wzorową uczennicą, realizuje swoje pasje – taniec i sport. Aktywny wózek inwalidzki oraz intensywna rehabilitacja ułatwi Oliwii udział w konkursach oraz zawodach.

Pamiętajmy, że wspólnie możemy dokonywać rzeczy niezwykłych, wkraczając w świat wartości, takich jak otwartość na problemy drugiego człowieka, życzliwość, sprawiedliwość, a przede wszystkim dobroć!

Wolontariusze Szkolnego Koła PCK

65-552 Zielona Góra,