Zwyczaje i tradycje czasu Wielkanocy na starych pocztówkach i w twórczości Niny i Leny Chromicz

Lena i Nina Chromicz z klasy II a zaproponowały temat projektu gimnazjalnego: „Cudze chwalicie swego nie znacie – zwyczaje i tradycje czasu Wielkanocy na starej pocztówce i w mojej twórczości”. Nie był to temat przypadkowy, lecz wnikający z zainteresowań obu dziewcząt. Zbierają one bowiem… stare pocztówki wielkanocne. Najstarsze z ich kolekcji mają około stu lat. W ich zbiorach znajdują się także kartki powojenne zaprojektowane przez znanych polskich artystów, którzy w ten sposób chcieli spopularyzować swoją twórczość.

Dziewczęta wykonały piękne plansze, na których pocztówkami opowiedziały o zwyczajach wielkanocnych różnych regionów Polski.

Lena i Nina nie raz pokazały, że są niesamowicie utalentowane. Od wielu lat uczęszczają na zajęcia plastyczne i wielokrotnie zajmowały czołowe miejsca w konkursach plastycznych. Nic dziwnego, że w ramach realizacji projektu postanowiły również wykonać kartki wielkanocne. Osiągnęły wspaniały efekt stosując techniki papieroplastyki, takie jak iris folding, quilling, scrapbooking, a także wymyślając techniki własne. Ze śmiechem opowiadają, w jakie zdumienie wprawiały wszystkich, gdy już w święta Bożego Narodzenia zaczęły robić pierwsze kartki wielkanocne, aby zdążyć na czas.

Lena i Nina przekazały kartki szkolnym wolontariuszom, którzy organizując różne akcje zbierają pieniądze na cele charytatywne.

Część wystawy „Tradycje i motywy wielkanocne na starej pocztówce” możecie zobaczyć w holu szkoły, pozostałe plansze są prezentowane w sali 09.

opiekun projektu: Ewa Szafranowska

Nina i Lena Chromicz - zwyczaje i tradycje czasu Wielkanocy Nina i Lena Chromicz - zwyczaje i tradycje czasu Wielkanocy Nina i Lena Chromicz - zwyczaje i tradycje czasu Wielkanocy Nina i Lena Chromicz - zwyczaje i tradycje czasu Wielkanocy Nina i Lena Chromicz - zwyczaje i tradycje czasu Wielkanocy Nina i Lena Chromicz - zwyczaje i tradycje czasu Wielkanocy Nina i Lena Chromicz - zwyczaje i tradycje czasu Wielkanocy Nina i Lena Chromicz - zwyczaje i tradycje czasu Wielkanocy Nina i Lena Chromicz - zwyczaje i tradycje czasu Wielkanocy Nina i Lena Chromicz - zwyczaje i tradycje czasu Wielkanocy Nina i Lena Chromicz - zwyczaje i tradycje czasu Wielkanocy Nina i Lena Chromicz - zwyczaje i tradycje czasu Wielkanocy Nina i Lena Chromicz - zwyczaje i tradycje czasu Wielkanocy Nina i Lena Chromicz - zwyczaje i tradycje czasu Wielkanocy Nina i Lena Chromicz - zwyczaje i tradycje czasu Wielkanocy Nina i Lena Chromicz - zwyczaje i tradycje czasu Wielkanocy Nina i Lena Chromicz - zwyczaje i tradycje czasu Wielkanocy Nina i Lena Chromicz - zwyczaje i tradycje czasu Wielkanocy Nina i Lena Chromicz - zwyczaje i tradycje czasu Wielkanocy Nina i Lena Chromicz - zwyczaje i tradycje czasu Wielkanocy Nina i Lena Chromicz - zwyczaje i tradycje czasu Wielkanocy Nina i Lena Chromicz - zwyczaje i tradycje czasu Wielkanocy Nina i Lena Chromicz - zwyczaje i tradycje czasu Wielkanocy Nina i Lena Chromicz - zwyczaje i tradycje czasu Wielkanocy Nina i Lena Chromicz - zwyczaje i tradycje czasu Wielkanocy Nina i Lena Chromicz - zwyczaje i tradycje czasu Wielkanocy Nina i Lena Chromicz - zwyczaje i tradycje czasu Wielkanocy Nina i Lena Chromicz - zwyczaje i tradycje czasu Wielkanocy Nina i Lena Chromicz - zwyczaje i tradycje czasu Wielkanocy Nina i Lena Chromicz - zwyczaje i tradycje czasu Wielkanocy Nina i Lena Chromicz - zwyczaje i tradycje czasu Wielkanocy Nina i Lena Chromicz - zwyczaje i tradycje czasu Wielkanocy Nina i Lena Chromicz - zwyczaje i tradycje czasu Wielkanocy Nina i Lena Chromicz - zwyczaje i tradycje czasu Wielkanocy Nina i Lena Chromicz - zwyczaje i tradycje czasu Wielkanocy Nina i Lena Chromicz - zwyczaje i tradycje czasu Wielkanocy

V Liceum Ogólnokształcące
im. Krzysztofa Kieślowskiego
w Zielonej Górze

ul. Zachodnia 63
65-552 Zielona Góra
tel. 68 470 70 10

KLASY GIMNAZJALNE

logoG7

Ostatnia aktualizacja:
6.06.2018 r.

Jesteś tutaj: Start Szkolne graffiti To już było... Zwyczaje i tradycje czasu Wielkanocy na starych pocztówkach i w twórczości Niny i Leny Chromicz