Lubuska szkoła równych szans

FRDL Lubuska Szkoła Równych Szans

Uczymy się dla siebie

Kapitał Ludzki Europejski Fundusz Społeczny

I. Cele projektu "LUBUSKA SZKOŁA RÓWNYCH SZANS" realizowanego przy udziale FRDL w Zielonej Górze

1. Zwiększenie dostępności uczniów z terenów wiejskich i małomiasteczkowych do nowoczesnych systemów edukacyjnych ,
  2. Zmniejszenie dysproporcji w opanowaniu kompetencji kluczowych przez uczniów, ze szczególnym uwzględnieniem: ICT, języków obcych, przedsiębiorczości, nauk matematyczno- przyrodniczych,
  3. Wzrost wsparcia psychologiczno-terapeutycznego i dydaktycznego dla uczniów o specjalnych potrzebach edukacyjnych,
  4. Wzrost wsparcia dydaktyczno - metodycznego dla uczniów zdolnych.

II. Cele szkolne projektu pt. "Uczymy się dla siebie"

1. Rozwijanie zainteresowań i wzbogacanie posiadanej wiedzy przez uczniów w trakcie zajęć języków obcych - j. angielskiego i niemieckiego, przedmiotów matematyczno - przyrodniczych oraz informatyki.
  2. Wyrównywania szans edukacyjnych poprzez organizację zajęć wyrównawczych z języków obcych - j. niemieckiego i angielskiego.
  3. Rozwijanie umiejętności manualnych i wyobraźni plastycznej.
  4. Wyrabianie umiejętności pracy w zespole podczas odbywających się zajęć.
  5. Uczenia wzajemnej tolerancji i zrozumienia problemów uczniów, którzy nie mogą znaleźć swojego miejsca wśród społeczności uczniowskiej.

III. Rezultaty miękkie projektu szkolnego

1. Zwiększenie szans edukacyjnych uczniów o specjalnych potrzebach edukacyjnych, rozwijanie ich zainteresowań.
  2. Poznawanie świata przyrody poprzez udział w zorganizowanych zajęciach matematyczno - przyrodniczych.
  3. Objęcie uczniów zajęciami, którzy nie mogą liczyć na wsparcie ze strony rodziców
  4. Przeprowadzenie ankiet ewaluacyjnych z przebiegu poszczególnych zajęć i całości projektu.
  5. Wykonanie zaproszeń na przygotowaną wystawę prac i występ zespołu tanecznego
  6. Zorganizowanie wystawy wykonanych prac w ramach realizowanych zajęć.
  7. Wykonanie zaproszeń na przygotowaną wystawę prac i występ zespołu tanecznego
  8. Sporządzenie dokumentacji przebiegu zajęć i ich rezultatów na płycie CD.
  9. Umieszczenie informacji związanej z projektem na drzwiach pomieszczeń, gdzie będą realizowane zadania.
  10. Przekazywanie informacji z przebiegu realizowanego projektu w lokalnych mediach, na szkolnej stronie internetowej.

ul. Zachodnia 63,
65-552 Zielona Góra,

14.12.2017 r.

Jesteś tutaj: Start Projekty edukacyjne Materiały do pobrania Projekty edukacyjne Lubuska szkoła równych szans